top of page
mutderlogo.png

MUTDER

Mutlular Kültür ve Dayanışma Derneği

2002 yılında İstanbul'da kurulmuştur. MUTDER, Mersin'in ilçeleri arasında 1999 yılında kurulan Tarsus Kültür ve Dayanışma Derneği'nden sonra ikinci, Taşeli Bölgesi'nin ilçeleri arasında ise  İstanbul'daki ilk ilçe derneği olma özelliğine sahiptir.


Kuruluşundan itibaren İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizin sıla hasretini  dindirmek ve kültürlerini mümkün olduğunca yaşatmak yeni nesillere aktarmak için zaman zaman bir araya gelerek faaliyetler yapmışlardır. 


"İstanbul'da Mutluyuz" gecesi adı altında yılda bir kez toplanıp, halkoyunları, yöresel saz ve ses sanatçıları ile muhteşem gecelere imza atılmaktadır. Bu geceler başta olmak üzere tüm etkinliklere Mut'tan İstanbul'a gelip üniversite öğrenimi gören tüm öğrencilerimiz misafir olarak katılmaktadır. Ayrıca tüm faaliyetler arasında en önem verilen konu bu öğrencilerden burs komisyonunun belirlediği öğrencilere takdim edilen Öğrenci Burslarıdır.


Her yönetim kurulu kendi dönemlerinden sonra gelecek yönetime daha oturmuş bir dernek bırakma gayretinde olmuştur. Yönetim kurulunu oluşturan hemşerilerimiz arasında her türlü dünya görüşe sahip olanlar bulunmaktadır; tek ortak payda Mut ve Mutlu olma niteliğidir.

Biz Kimiz: Biz Kimiz
bottom of page